Blog Topfit

Vyskúšaj Flex Band 4FIZJO vo svojom tréningu

Čo sú vlastne Flex band 4Fizjo ?

 Sú gumy na tréning okrúhleho tvaru. Používajú sa pri športe aj rehabilitácii. Ich špecifický tvar zaručuje univerzálnosť použitia. Vďaka tomu, že produkty sú vyrobené z pružného a odolného latexu a sú obklopené materiálom, cvičenie s nimi si môžete naplno užívať – cvičebné gumy 4FIZJO vykazujú vysokú odolnosť voči trvalej deformácii a sú vodeodolné. Materiál z ktorého sú gumy vytvorené , je buď guma (lacnejší variant), alebo pružný textil (drahší a kvalitnejší variant)

Farebné odlíšenie

Každá farba predstavuje iný odpor. Pri rôznych cvikoch sa vyžaduje rozdielny odpor gumy. Nie všetky cviky sa dajú cvičiť s jednou gumou. Pri niektorom cviku sa odporúča slabší odpor , pri inom zas silnejší.

Cviky s odporovými gumami

Drepy s odporovou gumou
Klasické prevedenie drepu s pridaním odporovej gumy je zase o čosi náročnejšie. Odpor gumy sa bude snažiť tvoje kolena pri drepe ťahať k sebe, kde si musíte dať o to viac záležať na správnu techniku drepu a tým sa stáva cvik náročnejším.

Drep s odporovou gumou

Úkroky do strán
Gumu si dáte tesne nad kolená a dáte sa do podrepu. Zafixujete postoj, budete sa snažiť o úkrok do strany jednou nohou a následne dotiahnutie druhej nohy do pôvodnej polohy.

Úkroky do strán

Veľmi veľa cvikov nájdeš na internete, ktoré dokážeš odcvičiť aj v pohodlí domova. Stačia ti odporové gumy , poprípade mäkká podložka , na ktorú si pri niektorých cvikoch môžeš ľahnúť.
Pripájame páru ďalších obrázkov , kde sú znázornené rôzne cviky na celé telo

Ak máte záujem o kúpu odporových gúm , tak na našom e-shope ich nájdete v rôznych variantoch www.topfit.sk