Blog Topfit

Novinka na Česko-Slovenskom fitness trhu. Značka 4FIZJO je už tu aj pre Vás .

Cvičenie a pohyb – prečo máme cvičiť

Pohyb je kľúčový pre udržanie správneho fyzického ale i psychického fungovania ľudského tela. Nedostatok správneho pohybu dokáže vo veľkej miere poznačiť zdravotný stav človeka.

Zaujíma ťa cvičenie ? Si profesionálnym športovcom, alebo si len rád zacvičíš? Sleduješ známych športovcov na sociálnych sieťach?

Kto sa ku cvičeniu dostal, zistil že je veľa možností ako cvičiť. Niekto preferuje rôzne posilňovne , športoviská a niekto zase pohodlie domova. Každé toto cvičenie sa nezaobíde bez kvalitných pomôcok, s ktorými si tréning dokážeš vylepšiť.

Predstavujeme Vám značku pomôcok na cvičenie 4FIZJO

Za touto značkou stoja dvaja fyzioterapeuti , ktorí po vyštudovaní vysokej školy zistili nedostatky v produktoch , ktoré pri svojej práci využívali. Rozhodli sa teda pre výrobu svojej značky 4FIZJO, ktorá predstavuje kvalitu a cenovú dostupnosť.

Aké produkty majú v ponuke ?

Produkty značky 4FIZJO sú vhodné do posilňovní, fitness centier , rôznych športovísk a aj na cvičenie doma. V ponuke nájdeš podložky na cvičenie, masážne valce, fit lopty, odporové gumy rôzneho charakteru a veľa iných pomôcok.

Masážny valec-roller 4FIZJO

Masážny valec je univerzálnym zariadením na myofasciálnu relaxáciu a prípravu svalov na tréning. Úplne hladký povrch zaisťuje maximálny odpočinok a relaxáciu počas používania. Určený ľuďom, ktorí  športujú, trénerom a fyzioterapeutom.
Na čo sa používa masážny valec?
Po tréningu sú vaše svaly často bolestivé a málo pohyblivé. Pre dobrú regeneráciu potrebujú vodu, kyslík a živiny. Obmedzením pohybu po tréningu znížite nielen pocit bolesti svalov, ale nanešťastie aj krvný prísun do tkanív. Preto je dobré tento proces zvrátiť. Vďaka vyvíjanému tlaku zlepšuje valcovanie prísun kyslíka, živín a vody do tkanív, vďaka čomu sa svaly a fascia, ktorá ich obklopuje, regenerujú omnoho rýchlejšie. Ďalším plusom je, že svalová bolesť po tréningu, prejde oveľa rýchlejšie.

FLEX BAND 4FIZJO

Flex bandy sú gumy na tréning okrúhleho tvaru. Používajú sa pri športe aj rehabilitácii. Ich špecifický tvar zaručuje univerzálnosť použitia. Vďaka tomu, že produkty sú vyrobené z pružného a odolného latexu a sú obklopené materiálom, cvičenie s nimi si môžete naplno užívať – cvičebné gumy 4FIZJO vykazujú vysokú odolnosť voči trvalej deformácii a sú vodeodolné. Vďaka týmto gumám tvoj tréning dosiahne ďalší level. Cvikov s takýmito gumami je plný internet a cvičiť s nimi dokáže už aj začiatočník.

POWER BANDS 4FIZJO

Power Bands sú tréningové gumy . Používajú sa pri športe aj pri rehabilitácii. Ich špecifický tvar zaručuje univerzálnosť použitia.  Guma 4FIZJO je vyrobená z pružného a odolného latexu,  vysoká odolnosť voči deformácii. Ich využitie je veľmi široké v každom športe.
Často krát chýbajú vo fitness centrách, kde viac preferujú cvičenie na strojoch. Ľudia preferujúc cvičenie s vlastným telom ich často pri svojom tréningu využívajú.

TRÉNINGOVÉ PÁSY 4FIZJO

Závesný posilňovací systém je jednoduchý a pritom veľmi účinný. Slúži na kondičné aj na intenzívne cvičenie celého tela pomocou vlastnej hmotnosti. Posilňuje ruky, nohy, brušné aj chrbtové svaly. Systém posilňovania pomocou vlastnej hmotnosti je veľmi obľúbeným princípom, vďaka ktorému môžete cvičiť kdekoľvek.

Veľa ďalších pomôcok značky 4FIZJO pre tvoj tréning nájdeš na www.topfit.sk