Blog Topfit

Akupresúrna podložka proti bolesti a stresu – domáci spôsob relaxu

Karimatka s hrotmi proti bolesti a stresu - domáci spôsob relaxu

Hľadáte akupresúrnu podložku na úľavu od bolesti? Zaujíma vás, ako  akupresúrna podložka pôsobí proti bolesti a stresu? Hľadáte domáci liek na zníženie svalového napätia? Ak sa sami seba pýtate, či sa oplatí siahnuť po akupresúrnej podložke? Alebo čo to vlastne tá 4FIZJO podložka s hrotmi je? – práve v tomto texte nájdete odpoveď na tieto otázky.

 

 

 

Moderný životný štýl a okolnosti, v ktorých žijeme, spôsobujú, že väčšina z nás zažíva chronický stres. Jeho prítomnosť je taký bežný jav, že si naň mnohí z nás zvyknú a nevenujú pozornosť neustálemu napätiu. Škody a skazy, ktoré zanecháva v našom tele, sa odohrávajú mimo nášho vedomia. Učíme sa, že telo sa nedokáže vyrovnať s nadmerným stresom, keď pociťujeme bolesť v určitej časti tela. Môže ísť o bolesti vnútorných orgánov, ramien, krku, chrbtice, migrény a pod.. Žiaľ, trpí aj naša psychika. Ignorovanie stresu môže spôsobiť depresiu a úzkosť a dokonca aj poruchy príjmu potravy. Treba pripomenúť, že spôsobuje veľmi veľké a nebezpečné zníženie našej imunity – fyzickej aj psychickej.

Existuje množstvo domácich spôsobov, ako sa vysporiadať so stresom. Sú to okrem iného: relaxačné a dýchacie techniky, joga, aromaterapia, bylinkové infúzie, dlhé a teplé kúpele, pravidelný pohyb na čerstvom vzduchu. Okrem toho v takýchto prípadoch pomôže vhodná vitamínová suplementácia, samozrejme po lekárskej konzultácii alebo detailnom pohľade na váš jedálniček, spestrite ho a dbajte na pravidelnosť stravovania. V poslednej dobe je veľmi zaujímavým produktom, ktorý pomáha pri zvýšenej záťaži, 4FIZJO akupresúrna podložka proti bolesti a stresu.

Ako môže akupresúrna podložka 4Fizjo pomôcť znížiť bolesť a stres?

Bez ohľadu na to, ktorú z našich akupresúrnych podložiek si vyberiete (preverte si, akú akupresúrnu podložku si vybrať) , pomôže vám pravidelne odbúravať stres a napätie z vášho tela.

  • Akupresúrna podložka 4Fizjo s hrotmi – znižuje napätie už po niekoľkých minútach odpočinku na nej.

Keď sme v strese, naše telo sa zmenšuje, naše svaly sú napäté, naše telo dostáva signály, ktoré ho udržujú pripravené neustále bojovať a utekať.  Bolesť môžeme preto pociťovať tzv. napätie v krku, ramenách a chrbtici. V ľahu na podložke dochádza k mikromasáži nášho tela. Účinkom tejto akupresúrnej masáže je zlepšenie krvného obehu v našom tele a uľahčenie toku lymfy. Hroty, ktoré sú pripevnené k podložke, spočiatku pociťované v našom tele ako pichanie, ho zahrievajú a odbúravajú všetko napätie a stres rôzneho pôvodu. Reguluje sa a upokojuje dýchanie, okysličuje sa telo, prebiehajú regeneračné procesy ako vo svaloch, tak aj vo vnútorných orgánoch. To všetko zlepšuje aj našu imunitu, ktorá je pri chronickom strese mimoriadne dôležitá.

  • Podložka s hrotmi 4Fizjo vám pomáha zaspať a zlepšuje kvalitu spánku.

Žiaľ, nespavosť, polnočné budenie či problémy so zaspávaním sú veľmi častým dôsledkom príliš dlhého vystavovania tela stresu. Pri týchto problémoch pomôže používanie podložky tesne pred spaním. Oplatí sa oň starať, pretože spánok (primeranej dĺžky a kvality) je najlepším liekom a prostriedkom na regeneráciu organizmu.   Mimoriadne účinná je podložka s hrotmi proti bolesti a stresu.

  • Akupresúrna podložka 4Fizjo spôsobuje uvoľňovanie endorfínov.

Pôsobením podložky s hrotmi dochádza k stimulácii centrálneho nervového systému, čo má za následok uvoľnenie endorfínov – hormónov šťastia. Už dávno vieme, že majú aj analgetický účinok. Endorfíny sú veľmi účinné pri odbúravaní stresu v našom tele. Čím viac ich bude, tým lepšie!

  •  Akupresúrna podložka 4Fizjo a vzhľad a stav pokožky.

Žiaľ, stres a zhon v našom živote majú veľmi zlý vplyv na stav a vzhľad našej pokožky. Oveľa rýchlejšie sa stáva ochabnutým, spevňuje a podlieha procesom starnutia. Pravidelné používanie akupresúrnej podložky pôsobí proti týmto zmenám a účinne ich brzdí. Akupresúra omladzuje, revitalizuje a formuje naše telo. Deje sa tak v hlbších vrstvách pokožky okysličením buniek. Po každej masáži akupresúrnou podložkou je na tele viditeľné začervenanie. To je normálne a ukazuje to na priaznivé účinky podložky s hrotmi 4FIZJO. Séria akupresúrnych masáží tiež pomáha zvýšením krvného a lymfatického obehu odstraňovať toxíny a nahromadenú vodu v tele z tela.

Každé použitie akupresúrnej podložky proti bolesti je jasným signálom pre členov našej domácnosti, že nadišiel čas výlučne pre nás, že by sme sa teraz nemali nechať rušiť. Každý potrebuje takúto chvíľu oddychu. Najmä v období zvýšeného stresu.

Používanie našej podložky proti stresu vám môže pomôcť účinne s ním bojovať. Treba však pripomenúť, že chronický stres môže mať pre náš organizmus veľmi vážne následky. Odporúčame dôsledne sledovať svoje telo, vykonávať pravidelné kontroly a v prípade znepokojujúcich, silných alebo náhlych príznakov reagovať a navštíviť lekára. Za zmienku stojí aj psychiatrická a psychologická pomoc. Špecialisti v týchto oblastiach nám pomôžu efektívne zvládať stres a v prípade silne depresívnej nálady či príznakov depresie nám pomôžu a odborne sa o nás postarajú.