Blog Topfit

Vznik nášho e-shopu TopFit

V krátkosti by sme Vám chceli predstaviť myšlienku , ako sme sa rozhodli pre založenie vlastného e-shopu s pomôckami na cvičenie .

Všetko to začalo počas štúdia Strojníckej fakulty na SLOVENSKEJ TECHNICKEJ UNIVERZITE v Bratislave. Hneď ako som sa ubytoval na internáte Mladá garda , informoval som sa ohľadom vstupu do posilňovne.
Okrem boxu som sa venoval aj cvičeniu a teda počas štúdia na vysokej škole som trávil veľa času práve v tejto posilňovni. Počas druhého ročníka som sa stal členom tímu, ktorý sa staral o jej chod.
Začiatkom 4. ročníka som bol zvolený za vedúceho a bol som ním nasledujúce 3 roky.
Posilňovňa s názvom Herkules & Diana , ktorú som mal na starosti mal pre ubytovaných študentov veľký význam. Študenti sa tu mohli rozvíjať po fyzickej stránke , ale aj odreagovať od školy len za 5 eur mesačne , kde teda všetky vyzbierané financie sa investovali do priestorov a vybavenia.
V najlepšom období sa nám podarilo mať okolo 450 členov , čo predstavovalo v tej dobe takmer 1/2 ubytovaných študentov na našom internáte.

 

Po úspešnom ukončení inžinierskeho stupňa som sa vrátil naspäť na Oravu, kde som už mal v hlave jasno, že asi nepôjdem tým smerom , ktorý som študoval. Ako strojný inžinier som sa rozhodol , že sa aj napriek tomu, že som vyštudoval aplikovanú mechaniku, tak sa budem venovať súkromným tréningom.
Začiatkom roka 2020 som sa rozhodol vytvoriť svoj vlastný priestor na súkromné tréningy EL Patron Boxing & Crossfit.

Vďaka produktom značky 4FIZJO , ktoré som pri tréningoch každodenne využíval vznikla myšlienka založenia vlastného e-shopu, kde by sa predávali produkty tejto značky.

Vďaka našporeným peniazom som sa obrátil na kamaráta, ktorý sa venuje tvorbe stránok , aby mi vytvoril e-shop.

Internetový obchod www.topfit.sk sa podarilo spustiť v júni 2020. Základom e-shopu bolo ponúknuť zákazníkom produkty , ktoré boli na našom sklade , čím sme chceli dosiahnuť rýchle dodanie objednávok.

Postupom času zákazník na našom e-shope našiel stále viac a viac produktova, pracovali sme na vylepšeniach , ktoré mali zákazníkom spríjemniť nakupovanie.

Aktuálne máme v ponuke viac ako 300 produktov a každým dňom stále nových zákazníkov.

Pri viac ako 10 000 objednávkach došlo aj k reklamáciám, ktoré sme sa vždy snažili vyriešiť v čo najkratšom čase (1-2dni) , kedy sme zákazníkovi vrátili peniaze , alebo poslali nový produkt. Každým mesiacom sa vďaka kvalite produktov, marketingu, rýchlemu vybavovaniu objednávok a komunikácií so zákazníkmi posúvame.

Našim hlavným cieľom je aj pri množstve objednávok udržať kvalitu a rýchlosť vybavovania objednávok.

Autor Ing.Patrik Jurovčík