Blog Topfit

Akupresúrna podložka na brucho a tráviace problémy

Akupresúrna podložka na brucho a zápchu

Akupresúrna podložka a tráviace problémy? Áno, vďaka svojej stimulačnej povahe sú hroty podložky veľmi účinnou liečbou zápchy, plynatosti a iných brušných problémov. Podložka s hrotmi sa veľmi ľahko používa. Len si naň ľahnite.

Stres, zhon, nedostatok času, sedavý spôsob života, žiadna fyzická aktivita a nepravidelné stravovanie, ktoré je často nevyvážené, sú jedny z najčastejších príčin tráviacich problémov.

 

Mnoho ľudí všetkých vekových skupín sa sťažuje na rôzne brušné problémy:

  • zápcha,
  • poruchy trávenia,
  • plynatosť,
  • opuch brucha v dôsledku zadržiavania vody,
  • pálenie záhy,
  • prejedanie sa,
  • bolesť brucha rôzneho pôvodu.

 

S týmito problémami si môžete pomôcť sami doma a bezpečným spôsobom. Jednou z nich je akupresúrna podložka 4FIZJO aplikovaná na brucho.

Ako môže akupresúrna podložka pomôcť pri problémoch s trávením?

Jeho hlavnou úlohou je stimulovať masírovanú oblasť k práci pomocou stimulácie s hrotmi. Akupresúrna podložka umiestnená na bruchu dáva signál a zároveň možnosť začať v tejto oblasti intenzívnejšie pracovať. Akupresúrna masáž pomocou hrotov okysličuje bunky nášho tela a zlepšuje prietok krvi a lymfy. Pri používaní podložky si môžete všimnúť začervenanie pokožky, ale je to dobrý príznak a nemali by ste sa ho znepokojovať. Uvidíte aj jemné, malé jamky – odtlačky hrotov na koži. To znamená, že akupresúrna podložka funguje. V masírovanej časti tela sa objaví teplo a po niekoľkých minútach sa dostaví pocit uvoľnenia a uvoľnenia. Uvoľňujú sa napäté svaly a kontraktúry v tele. Pri akupresúrnej masáži sa uvoľňujú hormóny tlmiace bolesť – endorfíny. Máme teda prirodzený analgetický účinok.

Ako používať akupresúrnu podložku pri žalúdočných ťažkostiach a pod.?

Ak vás trápia bolesti brucha, tráviace ťažkosti alebo plynatosť – môžete si ľahnúť do polohy „na bruchu“. Položte si akupresúrnu podložku pod telo a doprajte si aspoň tucet minút. V prvom rade vám musí byť pohodlný, preto odporúčame napríklad vankúš pod hlavu. Ak potrebujete silnejšiu stimuláciu alebo máte vysoký prah sily na pokožke – môžete si ľahnúť na podložku, ale na tvrdú podložku, alebo dodatočne zdôrazniť podložku v mieste, kde sa nachádza bruško. Dá sa to urobiť zrolovaným uterákom, vankúšom, alebo ak máte 2-dielnu súpravu s našimi vankúšmi pripevnenými k podložke, môžete si ju umiestniť priamo pod brucho. Tieto úpravy budú vyvíjať väčší tlak na telo, čo zabezpečí lepší, pevnejší a rýchlejší chod podložky. Samotný fakt ležania na žalúdku stimuluje peristaltiku čriev a pohyb potravy vo vnútri.

Používanie podložky ovplyvňuje celé telo. Upokojuje, upokojuje, odbúrava stres. To je dobré pre mnohé z našich zdravotných aspektov. Viac o fungovaní podložky si môžete prečítať tu : odkaz 

Okrem domáceho používania akupresúrnej podložky môžete tráviaci systém zvnútra podporiť aj inak.

Úľavu boľavému žalúdku prinesú bylinky a diéta.

V prvom rade sa odporúča pravidelné a vyvážené stravovanie. Častou príčinou zápchy je príliš malý príjem vody a tekutín počas dňa. Mnohé problémy môžeme prirodzene zmierniť pitím bylinných nálevov, napríklad harmančeka či mäty. Nie všetky bylinky sa však môžu medzi sebou miešať – poraďte sa so svojím bylinkárom alebo lekárnikom.

Akupresúrnu podložku na brucho ako terapiu treba podporiť aj dostatočným množstvom vody na pitie.

Odporúčame vám prečítať si aj „Japonskú vodnú diétu“. Trochu viac o tejto téme nájdete na internete. Pitie vody určitým spôsobom a dodržiavanie niekoľkých ďalších pravidiel vám umožňuje zbaviť sa mnohých nepríjemností tráviaceho systému. V prípade tráviacich problémov nezabudnite použiť aj akupresúrnu podložku na brucho.

Môžete skúsiť obmedziť konzumáciu cukrov, pretože ich v posledných rokoch vstrebávame priveľa a naša črevná bakteriálna flóra ich veľmi neobľubuje. Ak žijete v zhone a v neustálom zhone, mali by ste si dávať pozor na okolnosti vášho jedla – nie je vhodné “bežať”, rýchlo prehĺtať bez jemne mletého jedla v ústach. Počas jedenia by ste nemali používať telefón, čítať knihy atď. Naše telo sa potrebuje sústrediť na samotné jedenie. Často sa prejedáme, pretože sa pri jedle nesústredíme a pocit sýtosti nám narúšajú iné sprievodné aktivity.

Predovšetkým by ste sa mali postarať o profylaxiu a rýchlu reakciu na znepokojujúce a pretrvávajúce choroby. Nič nenahradí kontroly a návštevu odborníka. Odporúčame vám absolvovať testy potravinovej intolerancie a vyhľadať lekársku pomoc.

Ak niektorý z vašich príbuzných trpí vyššie uvedenými problémami, brušná akupresúrna podložka je zaujímavým a praktickým darčekom.